چطور بدانیم چه زیورآلاتی برای لباس ما مناسب است

زیورآلات بهترین راه برای روح بخشیدن به لباس ها و افزایش زیبایی‌های شماست. این زیورآلات است که زیبایی شما را تکمیل می‌کند، پس چه چیزی بهتر از انتخاب زیورآلات مناسب که هم با لباستان هماهنگ باشد ادامه خواندن چطور بدانیم چه زیورآلاتی برای لباس ما مناسب است

روش شستشو و لکه بری کامل لباس‌های الیاف مصنوعی و پلاستیکی

لباس‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی بخشی از زندگی روزمره ما هستند و همزمان با اختراع این الیاف بود که لباس به کالایی مصرفی و ارزان تبدیل شد ادامه خواندن روش شستشو و لکه بری کامل لباس‌های الیاف مصنوعی و پلاستیکی

راهنمای انتخاب پیراهن رسمی مردانه و نکاتی برای یک خرید موفق

پیراهن نقشی اساسی در استایل رسمی مردانه دارد و پیراهن رسمی مردانه از لباس‌هایی است که هر مردی باید حداقل چند عدد از آن را در کمد لباس خود داشته باشد. ادامه خواندن راهنمای انتخاب پیراهن رسمی مردانه و نکاتی برای یک خرید موفق

هفت نکته و ترفند برای راه رفتن ساده‌تر با کفش‌های پاشنه بلند

وقتی مریلین مونرو گفت “به یک دختر یک جفت کفش مناسب بدهید، او دنیا را فتح خواهد کرد” مطمئنا در مورد کفش‌های پاشنه بلند سخن می‌گفت. ادامه خواندن هفت نکته و ترفند برای راه رفتن ساده‌تر با کفش‌های پاشنه بلند

قبل از خرید ساعت به این نکات توجه کنید

ساعت

حتما برای شما هم بسیار پیش آمده است که برای خرید ساعت به بازار رفته باشید و با انبوهی از برندها و امکانات و مدل‌های مختلف روبه‌رو شده‌اید ادامه خواندن قبل از خرید ساعت به این نکات توجه کنید

جدیدترین مدل‌های لباس تابستانه برای خانم‌ها در سال ۱۳۹۶

جدیدترین مدل‌های لباس تابستانه

بهار از نیمه گذشته و تابستان پیش روی ماست. برای کسانی که به پوشاک خود اهمیت زیادی می‌دهند قبل از هرچیزی شناختن جدیدترین مدل‌های لباس تابستانه در ادامه خواندن جدیدترین مدل‌های لباس تابستانه برای خانم‌ها در سال ۱۳۹۶

خرید آنلاین کت و شلوار برای آقایان، چطور خرید موفقی داشته باشید؟

کت و شلوار

خرید کت و شلوار کار ساده‌ای نیست و پیدا کردن یک دست کت و شلوار که کاملا اندازه باشد بسیار مشکل است. حال فرض کنید قصد خرید آنلاین کت و شلوار را دارید، ادامه خواندن خرید آنلاین کت و شلوار برای آقایان، چطور خرید موفقی داشته باشید؟

چگونه صبحها با آرامش و بدون استرس لباس بپوشید و آماده شوید؟

لباس پوشیدن

بیدار شدن صبح زود و آماده شدن برای رفتن به محیط کار یا آموزش به اندازه کافی مشکل و اضطراب آور است حال اگر مشکل انتخاب لباس و ترکیب ادامه خواندن چگونه صبحها با آرامش و بدون استرس لباس بپوشید و آماده شوید؟

تاریخچه پرفراز و نشیب شلوارهای جین در ۱۵۰ سال گذشته

شلوارهای جین

شلوارهای جین شلوارهایی هستند که از پارچه جین دوخته می‌شوند و به عنوان یک لباس غیررسمی کاربرد زیادی میان خانم‌ها و آقایان دارند. ادامه خواندن تاریخچه پرفراز و نشیب شلوارهای جین در ۱۵۰ سال گذشته

خیاط چه تغییراتی را می‌تواند در لباس‌های آماده شما اعمال کند؟

خیاطی

پیدا کردن لباس مناسب در میان لباس‌های آماده که کاملا اندازه شما باشد و در تما قسمت‌ها درست روی تن بنشیند کار ساده‌ای نیست. ادامه خواندن خیاط چه تغییراتی را می‌تواند در لباس‌های آماده شما اعمال کند؟

خانم‌ها برای لاغرتر به نظر رسیدن این ترفندها را در پوشش خود به کار ببرید

لباس

داشتن اندام لاغر و زیبا آرزوی همه خانم‌ها است که همیشه قابل برآورده شدن نیست اما برای لاغرتر به نظر رسیدن ترفندهایی وجود دارد که این ترفندها را می‌توان در نحوه انتخاب لباس و پوشیدن و ترکیب لباس‌ها به کار برد. استفاده از اکسسوری مناسب و آرایش درست نیز در لاغرتر به نظر رسیدن شما نقش دارد. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز می‌خواهیم ترفندهایی را برای لاغرتر به نظر رسیدن معرفی کنیم.

لباس مناسب برای فرم اندام

هر کسی چه چاق چه لاغر فرم اندام خاصی دارد که با دیگران متفاوت است. لباسی را انتخاب کنید که با فرم طبیعی اندام شما متناسب بوده و شما را در بهترین شکل نشان دهد. این کار به طور طبیعی شما را لاغرتر و زیباتر نشان خواهد داد. علاوه بر این همیشه لباس‌هایی بپوشید که دقیقا اندازه شما باشد لباس گشاد یا لباس بلند در هر صورت شما را چاق‌تر نشان خواهد داد.

 • برای اندام سیبی شکل لباس‌هایی مناسب است که روی بالاتنه و سرشانه تاکید کند، لباسی که در روی شکم آزاد بوده و در بقیه قسمت‌ها نسبتا تنگ یا اندازه باشد مثل بلوزی که خط کمرش زیر سینه باشد به اضافه شلوار جین تنگ.
 • برای اندام مستطیلی شکل باید لباسی انتخاب کنید که فرم اندام شما را ظریف‌تر و منحنی‌تر نشان دهد تا کمر شما باریک‌تر به نظر برسد. مانند لباس‌هایی که در کمر تنگ هستند و در پایین تنه گشاد می‌شوند.
 • اندام مثلث معکوس به طور طبیعی لاغرتر از آن چه که هست به نظر می‌رسد اما بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنید که شانه‌ها را کم عرض‌تر و و پایین‌تنه را پرتر نشان دهد.
 • برای اندام ساعت شنی از لباس‌هایی استفاده کنید که رو باریکی کمر شما تاکید کندو تناسب میان بالاتنه و پایین‌تنه را نشان دهد.
 • برای اندام گلابی شکل سعی کنید بیشتر روی نیمه بالایی بدن تاکید کنید و تعادل بیشتری در اندام برقرار کنید. مانند یک شلوار گشاد یا راسته بدون جیب به همراه کت.

لباس

ترفندهای آرایشی برای لاغرتر به نظر رسیدن

آرایش کنید: مطالعات نشان داده است خانم‌هایی که صورت چاقی دارند به طور کلی چاق‌تر از کسانی به نظر می‌رسند که صورت لاغرتری دارند بنابراین لاغر نشان دادن صورت باعث لاغر به نظر رسیدن شما خواهد شد. استفاده از ترفندهای آرایشی یکی از موثرترین روش‌ها برای لاغرتر به نظر رسیدن صورت است. با این ترفندها شما می‌توانید گونه‌ها را برجسته و استخوانی نشان دهید که البته نیاز به مهارت و تمرین زیاد دارد. اما توصیه می‌شود از آرایش زیاد خودداری کنید چون ظاهر شما را غیرواقعی جلوه خواهد داد. هنگام آرایش ترجیحا از رنگ‌های ملایم و طبیعی به جای رنگ‌های روشن و تند و زننده استفاده کنید.

برنزه کنید: حتما تاکنون متوجه شده‌اید کسانی که پوست روشن‌تری دارند نسبت به کسانی که پوست تیره‌تری دارند چاق‌تر به نظر می‌رسند. بنابراین برنزه کردن و داشتن پوست براق و نسبتا تیره با درخشش زیاد می‌تواند شما را از آن‌چه که هستید لاغرتر نشان دهد. اگر در مورد برنزه کردن تجربه‌ای ندارید بهتر است به سالن‌های آرایشی مراجعه کنید.

ترفندهایی در استایل لباس

اکسسوری مناسب استفاده کنید: اکسسوری‌ها نقش مهمی در لاغرتر به نظر رسیدن شما دارند و می‌توانند تناسبات بدن شما را شکل دهند. توجه کنید که هرچه اکسسوری مورد استفاده شما کیفیت بهتری داشته باشد تاثیر بیشتری در لاغرتر دیده شدن شما خواهد داشت:

 • از گن استفاده کنید. گن نوعی پوشش و لباس زیر است که فرم اندام را شکل می‌دهد و برای مواقع خاص مثل پوشیدن لباس مجلسی توصیه خوبی است. گن باید به اندازه کافی تنگ باشد تا اندام را شکل دهد و بر اساس فرم اندام شما انتخاب شود.
 • لباس زیر مناسب بپوشید. انتخاب لباس زیر مناسب نقش مهمی در لاغرتر به نظر رسیدن شما دارد. لباس زیر خود را حتما در سایز خود انتخاب کنید و آن را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر انتخاب نکنید چون این کار نه تنها شما را لاغرتر نشان نخواهد داد بلکه باعث به هم خوردن تناسبات اندام خواهد شد.
 • کفش پاشنه بلند بپوشید. داشتن پاهای بلند و کشیده هر کسی را لاغرتر و خوش‌اندام‌تر نشان خواهد داد. استفاده از این کفش‌ها را محدود کنید و به مدت زیاد و برای پیاده‌روی‌های طولانی از آن‌ها استفاده نکنید.
 • جواهرات مناسب استفاده کنید. استفاده از یک زنجیر بلند و کشیده اثری مشابه کفش پاشنه بلند دارد. از گوشواره‌های بزرگ و عریض استفاده نکنید چون صورت شما را پر و چاق نشان خواهد داد.
 • کمربند ببندید. اگر عرض کمر شما نسبت به بقیه قسمت‌ها کمتر است بستن کمربند باعث خواهد شد روی کمر شما تاکید شده و لاغرتر دیده شوید. کمربندهای تیره و عریض تاثیر بیشتری دارند.

از رنگ و طرح، عاقلانه استفاده کنید: رنگ‌ها و طرح‌های لباس نقشی اساسی در چاق یا لاغر به نظر رسیدن شما دارند چون این طرح و رنگ باعث خطای دید شده و درک ما را از بعد و حجم به وجود می‌آورند. در این مورد نیز باید بر اساس فرم اندام خود عمل کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 • مشکی بپوشید. رنگ مشکی سایه‌های روی بدن را از بین برده و شما را دوبعدی نشان می‌دهد در نتیجه لاغرتر به نظر می‌رسید. اما در استفاده از مشکی زیاد‌روی نکنید چون باعث غمگین شدن ظاهر شما خواهد شد.
 • رنگ‌های روشن بپوشید. شما می‌توانید از رنگ‌های روشن برای تاکید روی زیبایی‌های اندام استفاده کنید مثل کمر باریک.
 • از طرح‌های راه راه درست استفاده کنید. راه راه‌های عمودی باعث لاغرتر به نظر رسیدن شما می‌شوند در حالی که راه راههای افقی عکس این عمل می‌کنند. از این ویژگی‌ها می‌توانید برای شکل دادن به اندام استفاده کنید.

لباس

منبع: مجله قرمز

این مقاله توسط مجله قرمز بصورت اختصاصی ترجمه شده است.

پنج اکسسوری جدید زنانه که برای بهار امسال نیاز دارید

لباس زنانه

اکسسوری‌ها نیز مانند لباس‌های معمولی دارای ترندهای فصلی هستند و در آغاز هر سال و هر فصل شاهد معرفی چندین مدل اکسسوری جدید هستیم. این ترندها برای خانم‌هایی که مطابق مد روز لباس می‌پوشند اهمیت زیادی دارد چون لباس‌ها و اکسسوری‌های خود را بر اساس این ترندها انتخاب می‌کنند. حتی اگر شما مطابق مد روز لباس نمی‌پوشید اما به مد و فشن اهمیت می‌دهید آشنا شدن با این ترندها برای شما ضروری است چون تنها در این صورت است که می‌توانید لباس‌های خوب و بد را از هم تشخیص بدهید. در این مقاله پنج اکسسوری جدید که برای فصل بهار امسال مد روز هستند معرفی خواهیم نمود.

کفش کالج بهاری

کفش زنانه

شاید کفش کالج را نتوان یک اکسسوری جدید به شمار آورد چون قدمت آن به چند دهه می‌رسد اما مدل‌هایی که برای امسال معرفی شده‌اند تنوع بالایی دارند مدل‌هایی جدید و جذاب را در بین آن‌ها می‌توان دید. این کفش‌ها را می‌توان در رنگ‌های متنوع و شاد که مناسب فصل بهار است تا رنگ‌های تیره و خنثی مثل مشکی که برای استفاده در موقعیت‌های جدی و رسمی مناسب هستند در بازار مشاهده کرد. کالج‌های طرح‌دار، پارچه‌ای، جیر، چرم و با یراق آلات فلزی یا با جنس‌های متنوع دیگر در این فصل کاربرد زیادی دارند و می‌توانند به استایل شما ظاهری متفاوت و جذاب بدهند.

کیف کوچک، اکسسوری جدید بهاری

کیف زنانه

کیف‌های کوچک و حتی خیلی کوچک چند فصل است که دنیای کیف‌ها را به تصرف خود درآورده‌اند. راحتی، تطبیق‌پذیری، زیبایی و تنوع در مدل و رنگ این کیف‌ها را به محبوب‌ترین مدل کیف در چند سال اخیر تبدیل کرده است و به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها شاهد از مد افتادن این کیف‌ها نخواهیم بود. پس اگر قصد خرید کیف برای فصل بهار را دارید مدل‌های کیف‌های کوچک دوشی را به شما توصیه می‌کنیم. استفاده از این کیف‌ها در رنگ‌های خاص و جذاب به دلیل کوچک بودن سایز آن‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند و با هر استایلی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

کفش و صندل ساتن

کفش زنانه

امسال در بخش کفش زنانه علاوه بر کفش‌های مدل کالج که برای استفاده روزمره و رسمی و نیمه رسمی مناسب هستند کفش‌هایی از جنس ساتن نیز برای فصل بهار معرفی شده‌اند. کفش‌های ساتن به دلیل نگهداری دشوار و احتمال کثیف شدن مناسب استفاده روزمره نیستند و بیشتر برای کفش‌های مجلسی و استفاده در محیط‌های سرپوشیده طراحی شده‌اند. به همین دلیل اگر به دنبال خرید کفش مجلسی هستید پیشنهاد ما انتخاب کفش‌های پاشنه بلند و یا صندل‌های ساتن در رنگ‌های زیبا و متنوع است که می‌تواند به راحتی از نظر رنگ و طرح و جنس با لباس‌های شما نیز هماهنگ شود.

گوشواره‌هایی با فرم‌های هندسی

اکسسوری جدید زنانه

یکی دیگر از اکسسوری‌های جدید برای فصل بهار امسال مربوط به زیورآلات است. همان طور که در همه بخش‌های زیورآلات و جواهرات، فرم‌های هندسی و سالید فلزی باب شده‌اند گوشواره‌ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌اند و امسال مدل‌های گوشواره در فرم‌های پر، ساده و مینیمالیستی را در میان ترندهای معرفی‌شده شاهد هستیم. فرم‌های صفحه‌ای، لوله‌ای، گرد و کروی و اشکال هندسی متنوع فلزی در رنگ‌های مختلف مثل نقره‌ای، طلایی و رزگلد از از جدیدترین مدل‌های اکسسوری بهاری در شاخه زیورآلات است.

بوت سفید زنانه

کفش زنانه

در فصل بهار هوا همیشه آفتابی و معتدل نیست و گاهی بارش‌های شدید باران و تغییرات ناگهانی هوا شرایط را مشکل می‌کند و شما نمی‌توانید با یک کفش معمولی به بیرون بروید. در این زمان شما به یک جفت بوت نیاز دارید، اما بوت بهاری شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ بوت‌های بهاری تفاوت زیادی با بوت‌های زمستانی دارند و اگر می‌خواهید شیک‌پوش به نظر برسید نباید بوت زمستانی خود را در روزهای بهاری بپوشید. بوت بهاری ضخامت زیادی ندارد و هدف آن گرم کردن پا نیست بلکه خشک نگه داشتن پا و مچ پا از باران و خیسی خیابان است. بوت بهاری رنگ روشنی دارد و معمولا ساق کوتاه است و به بالاتر از مچ پا نمی‌رسد، رنگ پیشنهادی ما برای بوت بهاری، رنگ سفید است.

منبع: مجله قرمز

این مقاله توسط مجله قرمز بصورت اختصاصی ترجمه شده است.

پنج روش جایگزین اتو برای زمانی که حوصله اتو کردن ندارید

اتو

لباس‌های با در اثر استفاده، تا کردن و … چروک می‌شوند و لازم است که این چروک‌ها را برطرف کنیم. اتو کردن معمول‌ترین روش رفع چروک لباس است اما جایگزین اتو چیست؟ آیا به جای استفاده از اتو و صرف انرژی و البته هزینه(مصرف برق) می‌توان با روش‌های دیگری چروک‌های لباس‌ها را برطرف کرد؟ پاسخ مثبت است. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز می‌خواهیم راه‌هایی را که می‌توانند جایگزین اتو کردن باشند به شما معرفی کنیم تا به سادگی و با صرف کمترین انرژی و هزینه می‌توانید لباس‌هایی صاف و بدون چروک داشته باشید.

استفاده از حوله مرطوب

این کار یکی از ساده‌ترین روش‌هایی است که می‌تواند جایگزین اتو کردن شود. حتی زمانی که در منزل نیستید هم می‌توانید این روش را برای از بین بردن چروک‌های لباس خود به کار ببرید. برای این کار ابتدا لباس‌های چروک خود را روی یک سطح صاف پهن کنید بدون این که تا بخورد، سپس یک حوله تمیز بردارید و آن را خیس کرده و بچلانید تا تنها رطوبت آن باقی بماند سپس حوله را روی لباس قرار دهید و با دست فشار دهید، حتی اگر به حوله دسترسی ندارید می‌توانید با کاغذ توالت یا دستمال کاغذی ضخیم این کار را انجام دهید. سپس حوله را بردارید و اجازه دهید لباس خشک شود. خواهید دید که چروک‌ها تا حد زیادی از بین رفته است.

جایگزین اتو

سشوار، جایگزین اتو

این روش ساده‌ترین روش شناخته شده برای از بین بردن چروک لباس بدون نیاز به اتو است که تنها در سه گام ساده انجام می‌گیرد: لباس چروک خود را از یک چوب رختی یا جای دیگری آویزان کنید، در فاصله پنج تا ده سانتی‌متری لباس بایستید سشوار را از این فاصله روی لباس بگیرید تا زمانی که تمام چروک‌ها از بین بروند.

روش حمام بخار

این روش نسبت به روش‌های دیگر کمی زمان‌بر است اما میزان تاثیرگذاری آن بسیار بیشتر است و به همین دلیل محبوبیت زیادی میان مردم دارد و بهترین جایگزین برای بخارشو کردن و اتو کردن لباس است. برای این کار شما باید حمام کنید! همین. قبل از حمام کردن درزهای پنجره و در حمام را بگیرید تا بخاری از آن خارج نشود سپس لباس چروک خود را در حالت مناسبی که صاف و خوش حالت ایستاده باشد داخل فضای حمام در جایی دور از دوش آویزان کنید به طوری که آب به آن نرسد. سپس با آب گرم حمام کنید تا بخار آب فضا را پر کند. لازم نیست زمان حمام گرفتن بیشتر یا کمتر از معمول طول بکشد، مانند همیشه به استحمام خود بپردازید و در پایان آن لباس‌های چروک خود را صاف و بخارشو شده تحویل بگیرید.

اسپری آب

اسپری آب جایگزین اتو

برای این روش شما به یک بطری اسپری آب نیاز دارید. لباس چروک شده را روی یک سطح صاف باز کنید و بطری آب را از فاصله سی سانتی‌متری بگیرید و آب را روی آن اسپری کنید تا اندازه‌ای که نم‌دار شود و آن را کاملا خیس نکنید. برای این که کار شما سریع‌تر انجام شود کمی مایع نرم کننده لباس هم به آب اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید. چند دقیقه پس از اسپری کردن متوجه خواهید شد که چروک‌ها در حال از بین رفتن هستند، اجازه دهید تا لباس به همان حالت خشک شود و از لباس صاف خود استفاده کنید.

بخار دادن با کتری

ایده اصلی این روش مشابه روش بخارشو کردن در حمام است اما این روش برای چروک‌های کوچک و موضعی کاربرد دارد و می‌تواند در این موارد جایگزین اتو کردن باشد. یک کتری آب یا ظرف دیگری را از آب پر کرده روی اجاق گاز بگذارید و اجازه دهید آب به جوش آید. سپس لباس چروک شده خود را از محلی که چروک شده است در فاصله سی سانتی‌متری بگیرید به نحوی که بخارهای خارج شده از کتری یا ظرف کاملا با آن برخورد کند. این کار را ادامه دهید تا زمانی که چروک‌ها کاملا از بین بروند. در ادامه می‌توانید زیر کتری را خاموش کرده و از خود کتری یا ظرف به عنوان اتو استفاده کنید و لباس خود را اتو کنید البته دقت کنید که زیر ظرف کاملا تمیز باشد و مراقبت باشید دستتان در برخورد با ظرف یا بخار آب نسوزد.

منبع: مجله قرمز به نقل از WhoWhatWear

این مقاله توسط مجله قرمز بصورت اختصاصی ترجمه شده است.

چطور کیف‌های تقلبی را از کیف‌های اصل برندهای مشهور تشخیص دهیم؟

کیف زنانه
این روزها بازار پوشاک تقلبی بسیار داغ است و شاید بیش از ۹۹% محصولات متعددی که در بازار تحت عنوان برندهای معتبر دیده می‌شود تقلبی هستند. کیف‌های تقلبی در این میان تولید بیشتری دارند چون کپی کردن آن به دلیل عدم نیاز به سایزبندی و مسائل دیگر کار ساده‌تری است. در برخی موارد افراد سودجو کار کپی از کیف‌های برندهای معتبر را چنان ماهرانه انجام می‌دهند که تشخیص آن حتی برای افراد ماهر هم ساده نیست. اما همیشه راه‌هایی هست، در این مقاله می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه کیف‌های تقلبی را با چشم غیرمسلح از کیف‌های اصل تشخیص دهید.

اگر جستجویی در اینترنت داشته باشید خواهید دید که برای هر برند و هر نوعی از کیف یک راهنمای مخصوص برای تشخیص کیف‌های تقلبی از اصل وجود دارد. شاید به خاطر سپردن همه این ویژگی‌ها برای هر برند و کیف کار ساده‌ای نباشد اما در مورد همه این کیف‌ها چند ویژگی و روش مشابه وجود دارد که آشنایی با این روش‌ها و ویژگی‌ها کمک می‌کند بتوانیم به راحتی کیف‌های تقلبی را از کیف‌های اصل تشخیص دهیم و انتخاب درستی داشته باشیم. این پنج ویژگی اصلی عبارتند از:

تایپوگرافی

اگر با مفهوم تایپوگرافی آشنا باشید می‌دانید که تایپوگرافی هنر حروف چینی و کنار هم قرار دادن اشکال مختلف حروف برای ساخت تصاویر است. از تایپوگرافی در صنعت مد به وفور استفاده می‌شود که مهم‌ترین استفاده آن، طراحی لوگو‌های روی محصولات مد از جمله کیف است. هر برندی فرم خاصی از تایپوگرافی را در محصولات خود به کار می‌برد و هرچه بیشتر با این لوگو و فرم خاص و جزئیات آن آشنا باشید بهتر می‌توانید تفاوت‌های کیف‌های اصل را از تقلبی تشخیص دهید چون افراد متقلب و کپی کار هرچه تلاش کنند نخواهند توانست این لوگو را بدون خطا و زدگی در آورند. به این مساله هم دقت کنید که در برخی کیف‌ها، لوگو به صورت فلزی برجسته و یا نوشته‌های حک شده و یا چاپی روی کیف درج می‌شود و اگر در نحوه درج شدن تفاوتی وجود داشته باشد آن کیف قطعا تقلبی است.

کیف زنانه

اندازه‌ها

هرچند برندهای معتبر در هر فصل تغییراتی در کیف‌های خود اعمال کرده و آن‌ها را به روز می‌کنند اما برخی از ویژگی‌های اساسی این کیف‌ها ثابت باقی می‌ماند که ابعاد کیف یکی از آن‌ها است. هر کیف خاصی با برند مشخص و شناخته شده ابعاد مشخصی دارد که هرگز تغییر نمی‌کند و در همه محصولات ثابت است. پس اگر این اندازه‌ها را بدانید تشخیص کیف تقلبی کار ساده‌ای خواهد بود و اگر خطایی بالاتر از یک سانتی‌متر مشاهده کردید آن کیف تقلبی است.

کیف زنانه

یراق آلات و اقلام همراه

به خاطر داشته باشید در تشخیص کیف اصل از تقلبی، چیزهایی که همراه کیف هستند بیش از خود کیف اهمیت دارند. پوشش محافظ کیف، کارت گارانتی و یراق آلات کیف مثل بند آن، قفل، دسته و قطعات فلزی دیگر باید در بهترین کیفیت ممکن باشند. کارت گارانتی و محافظت کیف را از هر نظر بررسی کنید تا در نوشته‌ها و لوگوی آن اشتباهی رخ نداده باشد. یراق آلات کیف باید از جنس سنگین و فلزی باشند و اگر حس کردید این یراق آلات سبک هستند و از پلاستیک فلزکاری شده ساخته شده اند کیف مورد نظر قطعا تقلبی است.

کیف زنانه

محل خرید

این که کیف خود را از چه فروشگاهی تهیه می‌کنید اهمیت زیادی دارد چون هرگز انتظار نمی‌رود یک مغازه معمولی و ساده کیف‌هایی از برندهای معتبر را ارائه کند مگر این که تقلبی و کپی باشند. برای خرید چنین کیف‌هایی حتما به نمایندگی‌ها (اگر وجود داشته باشند) و یا به فروشگاه‌های معتبر و بزرگ مراجعه کنید که البته در این فروشگاه‌ها نیز احتمال تقلبی بودن کیف‌ها وجود دارد و به بررسی دقیق‌تری نیاز دارند.

جزئیات دیگر درباره کیف‌های تقلبی

هرچه کیف‌های اصل بیشتری را مشاهده کرده باشید و به دقت به جزئیات آن‌ها دقت کرده باشید مهارت شما در تشخیص کیف‌های اصل و تقلبی بیشتر خواهد شد. کیف اصل از برند معتبر از موادی با بهترین کیفیت ساخته شده است و اگر چرم باشد قطعا از چرم اصل و با بالاترین کیفیت ساخته شده است. دوخت روی این کیف‌ها یکدست و هم اندازه و با بالاترین کیفیت و دوام ممکن انجام شده  و در هیچ قسمتی از آن زدگی و ایرادی مشاهده نمی‌شود.

منبع: مجله قرمز به نقل از WhoWhatWear

این مقاله توسط مجله قرمز بصورت اختصاصی ترجمه شده است.

تفاوت‌های کفش‌های پنجه گرد و کفش‌های پنجه مربعی مردانه

کفش مردانه
 آیا تا کنون به فرم پنجه در کفش‌های مردانه دقت کرده‌اید؟ فرم پنجه در این کفش‌ها متفاوت است و بر این اساس به چند دسته تقسیم می‌شوند مانند کفش‌های پنجه مربعی یا کفش‌های پنجه گرد. اگر با سلیقه آقایان خوش لباس آشنا باشید احتمالا می‌دانید که کفش‌های پنجه مربعی محبوبیت چندانی ندارند و آقایان به ندرت سراغ این مدل‌ها می‌روند. اما علت چیست؟ کفش‌های پنجه مربعی هم مزیت‌هایی دارند و می‌تواند برای برخی افراد انتخاب مناسبی باشند. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز می‌خواهیم تفاوت‌های این دو نوع کفش و مزایایی که هر کدام دارند را بررسی کنیم.

کفش‌های پنجه گرد از جدیدترین اختراعات بشر در دنیای کفش مردانه هستند و برای هزاران سال کفش‌های مردانه فرمی بلوکی داشتند و افراد متمول از آن‌ها استفاده می‌کردند در حالی که عوام پابرهنه بودند یا صندل به پا می‌کردند. داشتن فرم مربعی کفش باعث می‌شد که لنگه چپ و راست آن تفاوتی با هم نداشته باشد تا این که کفش‌های پنجه گرد اختراع شد و لنگه چپ و راست کفش به سادگی قابل تشخیص شد. علت محبوبیت این مدل کفش‌ها در این بود که سوارکاران راحت‌تر می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند چون قرار دادن کفش پنجه گرد در رکاب ساده‌تر بود و به تدریج این مدل کفش به کفش طبقه اعیان بدل شد.

کفش مردانه

مزایای کفش‌های پنجه مربعی

هرچند کفش‌های پنجه مربعی در دهه‌های اخیر شهرت بدی کسب کردند و غالبا از آن‌ها به عنوان کفش‌های فرانکنشتاین یا کفش زائران نام برده می‌شود اما این کفش‌ها مزایایی هم دارند و برخی افراد راحت‌تر می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند:

برای مردانی که دچار ناهنجاری پا هستند مناسب است: کفش‌ها باید فرم طبیعی پاهای شما را دنبال کنند و البته برخی افراد پنجه‌های مربعی شکل دارند یا این که به دلایلی دچار ورم انگشتان پا شده‌اند و یا به طور مادرزادی دچار اختلالاتی هستند که فرم انگشتان پای آن‌ها با افرد دیگر فرق دارد. برای این افراد بهتر است که از کفش‌هایی استفاده کنند که پنجه مربعی شکل دارند تا انگشتان پا آزادی بیشتری داشته باشد و البته این کفش‌ها برای افرادی که قوس کف پای شدید دارند مناسب است.

برای افرادی که پاهای پهنی دارند مناسب است: در دنیای کفش مردانه هرچه کفش‌ها باکیفیت‌تر و سطح بالاتر باشند در فرم باریک‌تری طراحی می‌شوند تا جایی که اگر کسی پاهای پهنی داشته باشد پیدا کردن یک کفش مناسب برای او دشوارتر خواهد شد. اما کفش خوب کفشی است که فشار را به طور یکنواخت روی همه قسمت‌های پا وارد کند و اگر فشار بر قسمتی بشتر شود جریان خون را مختل کرده و به پا آسیب وارد می‌کند. از آن جایی که بیشتر افراد پاهای پهنی دارند استفاده از این کفش‌ها می‌تواند مشکلات  و درد پا را کمتر کند.

این کفش‌ها عیوب ظاهری پا را می‌پوشانند: اگر کسی پاهای بدشکل و یا پهن و بزرگی داشته باشد پوشیدن کفش‌های پنجه مربعی کمک با فرم مقطوع خود می‌کند تا عیوب پا کمتر مشخص شده و پاها کوچک‌تر به نظر برسند پس اگر پاهای خیلی  بزرگی دارید استفاده از این مدل کفش توصیه می‌شود.

کفش مردانه

مزایای کفش‌های پنجه گرد

کفش‌های پنجه گرد کفش‌هایی مدرن و امروزی هستند که در یکی دو قرن اخیر معرفی شده‌اند و در واقع از فرم‌های مربعی تکامل یافته‌اند تا تفاوت میان لنگه چپ و راست کفش مشخص شود. اما این کفش‌ها مزایای دیگری هم دارند:

این کفش‌ها کلاسیک و زیبا هستند و هرگز از مد نمی‌افتند: برخی افراد معتقدند تنها نوع کفش که برای آقایان مناسب است کفش پنجه گرد است. چه کفش مورد نظر شما رسمی باشد چه راحتی، کفش پنجه گرد بهترین و بدون ریسک ترین انتخاب است پون این کفش‌ها همیشه مد هستند و فرم و سایز پا را در بهترین حالت نشان می‌دهند و پوشیدن این کفش‌ها نشانه یک مرد خوش‌تیپ و آگاه به مد و فشن است.

نوک گرد این کفش‌ها ظاهر زیباتری و کارکرد بهتری دارد: فرم گرد پنجه این کفش‌ها با تطبیق یافتن با فرم طبیعی پنجه پا شکل گرفته است و هم از نظر کارکردی و هم از جهت زیبایی شناسی برتری قابل توجهی به کفش‌های پنجه مربعی دارند. چون این کفش‌ها با زاویه‌های تند و مربعی خود تناسب چندانی با فرم طبیعی پنجه پا ندارند و علاوه بر آن کفش‌های پنجه گرد با فرم گرد و ظریف آن هماهنگی بیشتری با خطوط لباس‌های شما خواهند داشت و استال شما را ساده‌تر و جمع و جورتر و شیک‌تر نشان خواهد داد چه زمانی که با کت و شلوار رسمی پوشیده شود چه زمانی که با شلوار جین و تی‌شرت همراه شود.

این کفش‌ها کیفیت ساخت بهتری دارند: کفش‌های پنجه گرد از اواسط قرن بیستم به کفش‌های مردانه معمول تبدیل شد و پیش از آن تنها توسط افراد طبقه برتر جامعه استفاده می‌شد. پیش از آن کفاشان از قالب یکسانی برای هر دو لنگه کفش استفاده می‌کردند و در قردن نوزدهم میلادی تصمیم گرفتند کفش‌های باکیفیتی را تولید کنند که برای هر لنگه آن از یک قالب مجزا استفاده می‌شد و به تدریج این فرم کامل‌تر شد. به همین دلیل کیفیت ساخت کفش‌های پنجه گرد بهتر و بالاتر است.

منبع: مجله قرمز به نقل از Real Men Real Style

این مقاله توسط مجله قرمز بصورت اختصاصی ترجمه شده است.

امسال چه رنگ های برای آقایان خوش تیپ، رو بورس است؟

آقایان خوش تیپ

در این بخش می خواهیم آقایان با کلاس و خوش تیپ را با جدیدترین رنگ های سال آشنا کنیم تا بتوانند ست های خوبی برای خود آماده کنند. ادامه خواندن امسال چه رنگ های برای آقایان خوش تیپ، رو بورس است؟

اصول شیک پوشی برای افراد لاغر و ریز نقش

خوش تیپ

افرادی که لاغر و ریز نقش هستند همیشه دچار مشکلی از قبیل ست کردن لباس یا نحوه پوشش خود میشوند. ما راه حل این مشکل را با ارائه نکاتی شرح داده ایم. ادامه خواندن اصول شیک پوشی برای افراد لاغر و ریز نقش

عطر های مردانه و مورد تایید خانم ها

عطر

برخی از عطر ها هستند که در اصلاح مردانه محسوب میشوند ولی مورد تایید خانم ها نیز هستند. در این مقاله این عطر ها را معرفی کرده ایم. ادامه خواندن عطر های مردانه و مورد تایید خانم ها

آشنایی با معیار های مناسب در خرید ساعت

خریدن ساعت مچی

خریدن ساعت مچی نیز همانند خرید دیگر وسایل نیاز به توجه عمیق و درست دارد. برای خریدن ساعت مچی باید به نکاتی که در ادامه شرح داده ایم دقت کنید. ادامه خواندن آشنایی با معیار های مناسب در خرید ساعت

مدل لباس های مجلسی بچه گانه-سری سوم

لباس بچه

مدل های جذاب و جدید از لباس های بچگانه را در این بخش برای شما دوستان به تصویر کشیده ایم. امیدواریم این تصاویر مورد پسند شما قرار گیرد. ادامه خواندن مدل لباس های مجلسی بچه گانه-سری سوم